Европейско първенство 2024

Ламин Ямал открадна шоуто от Мбапе и вдъхнови Испания за финал на Евро 2024

Испания се класира на финала на Европейското първенство в Германия, след като направи впечатляващ обрат срещу Франция с 2:1. Въпреки ранния гол на Рандал Коло Муани за Франция, “Ла Роха” успяха да се върнат в мача благодарение на Ламин Ямал и Дани Олмо, които донесоха победата за испанците.

Испания Започна Силно

Още в 5-ата минута Ламин Ямал създаде отлична възможност за Фабиан Руис, но ударът му с глава премина над напречната греда. Франция поведе с 1:0 в 9-ата минута, когато Килиан Мбапе асистира на Рандал Коло Муани, който отбеляза отблизо.

Впечатляващ Обрат за Испания

Испания изравни резултата в 21-ата минута със страхотен гол на Ламин Ямал, който стреля от 25 метра и не остави шансове на Майк Менян. Само четири минути по-късно Дани Олмо стреля, топката рикошира в крака на Жул Кунде и влетя във вратата, с което Испания поведе с 2:1.

Доминираща Игра и Успешна Защита

Въпреки усилията на Франция, включително опасни удари на Орелиен Чуамени и Килиан Мбапе, Унай Симон успя да запази вратата си. Хесус Навас получи контузия и бе заменен принудително от Дани Вивиан. В 76-ата минута Тео Ернандес имаше възможност да изравни, но стреля над напречната греда.

Ламин Ямал направи още един впечатляващ пробив в 81-ата минута, но ударът му премина опасно над вратата. Килиан Мбапе също имаше шанс в 86-ата минута, но не успя да намери целта.

Финалът в Берлин Очаква Испания

Така Испания се класира за финала на Европейското първенство, където ще се изправи срещу Нидерландия или Англия. Това е първият път, когато Франция допуска два гола в един мач на Евро 2024. До момента французите бяха инкасирали само едно попадение в първите си пет мача на турнира.

Испания вече има отбелязани 13 гола на Евро 2024 и феновете с нетърпение очакват финала, който ще се играе в Берлин на 14 юли.

Испания:

• Унай Симон, Хесус Навас (58′ – Дани Вивиан), Начо, Аймерик Лапорт, Марк Кукурея, Дани Олмо (77′ – Микел Мерино), Родри, Фабиан Руис, Ламин Ямал (90+3′ – Мартин Субименди), Нико Уилямс (90+3′ – Феран Торес), Алваро Мората (77′ – Микел Оярсабал)

Франция:

• Майк Менян, Жул Кунде, Дайо Упамекано, Уилям Салиба, Тео Ернандес, Н’Голо Канте (62′ – Антоан Гризман), Орелиен Чуамени, Адриен Рабио (62′ – Едуардо Камавинга), Рандал Коло Муани (62′ – Брадли Баркола), Килиан Мбапе, Усман Дембеле (79′ – Оливие Жиру)

Испания продължава своето впечатляващо представяне на Евро 2024 и феновете с нетърпение очакват финалния сблъсък.