България Новини

“Лудогорец” се класира в групите на Лига Европа

За шеста поредна година “Лудогорец” се класира за груповата фаза на Лига Европа, след като реваншът с Жалгирис завърши 3:3 след продължения и с общ резултат 4:3 разградчани елиминираха съперника си.

Дузпа в последната минута на продълженията класира българския тим в групите на Лига Европа. Разградчани продължават напред с общ резултат 4:3, тъй като на своя стадион победиха с 1:0. Жалгирис продължава в турнира Лигата на Конференциите.

Дузпата беше отсъдена заради фаул на двама бранители срещу едва навлезлия в наказателното поле Кафумана Шоу. Тя беше реализирана от централния защитник Оливие Вердон.

Българските шампиони бяха без двама от най-важните си футболисти – Кирил Десподов, който бе наказан, и Игор Пластун. Най-добрият им плеймейкър Каули Оливейра пък не е напълно възстановен и влезе през второто полувреме.